fbpx

Hello!..  Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz

Image Alt

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya ve sosyal medya reklamlarının gücü günümüzde azımsanmayacak kadar çok. Sosyal medyanın bugün geldiği nokta beklediğimizin çok üzerinde.

Sosyal medyanın bu kadar çok kullanıyor olması da tabi ki büyük kitlelere ulaşmak isteyen kişi ve markaların en yoğun kullandığı mecranın sosyal medya olmasına sebep oldu. Markalar, vakıflar, aşçılar, sanatçılar, hatta kasap veya nalburlar bile bulundukları alana sığmak istemeyip sosyal medyada daha büyük kitlelere ulaşmak istiyor. 

Hal böyle olunca sosyal medya reklamları da büyük kitlelere ulaşmak için çok doğru bir reklam türü haline geldi. Özellikle Türkiye, tüm dünya ülkelerinde instagram reklamları erişiminde birinci sırada yer alıyor. 

İnternet kullanıcıları artık normalde arama motorlarında aradıkları ürünleri bile sosyal medyada aramaya başladı. Arama motorlarıyla başlayan incelemeler de en sonunda yeniden pazarlama olarak sosyal medyada karşımıza çıkıyor. Çünkü insanlar günün önemli sayılabilecek bir kısmını sosyal medyada geçiriyor ve akışta ortalama 4 gönderiden 1 tanesi sponsorlu reklam haline geldi. 

Sosyal medya reklamları markalar için olduğu kadar kullanıcılar için de önemli bir şey haline geldi. Çünkü bir tüketici aradığı şeyin araştırmasını saatlerce yapmak yerine karşısına çıkan reklamlarla kolayca halledebiliyor. Arayarak bulamayacağı fırsatları ve kampanyaları sadece sosyal medyada gezinerek yakalayabiliyor. Bu durumda sosyal medyanın ve sosyal medya reklamlarının gücü gerçekten azımsanmayacak kadar çok.

Sosyal medya reklamları markanızın ve reklam verme amacınıza göre çeşitli şekillerde kurgulanabiliyor olmasıyla reklam bütçesini de en doğru şekilde kullanmanızı sağlayabiliyor. Bu kadar aktif ve yoğun kullanılan bir platformda doğru bir stratejiyle oluşturulmuş reklamların başarısız olma ihtimali yok. Markaların sosyal medya reklamı fırsatını, markasının veya işletmesinin amacına göre en doğru şekilde değerlendirmesi kesinlikle vereceği en doğru karar olur.

 

Sosyal medya reklamlarının gücünden olduğunca bahsettik.

Peki sosyal medya reklamları bu kadar kolay para kazandırıyor mu?

Bu sorunun cevabına üzülerek hayır diyoruz.
Çünkü her ne kadar instagram ve facebook üzerinden işletmenizin reklamını hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan basitçe verebiliyor olsanız da, düşünmeniz gereken bazı şeyler var. Reklam diliniz, kreatif çalışmalarınız, hedef kitleniz, marka değeriniz, reklam stratejiniz

Bunlar ve bunlara benzer detaylar sosyal medya reklamınızın kalitesini ve dönüşüm oranını arttırıyor.

Sosyal Medya Yönetimi ihtiyaç değil, gerekliliktir.