fbpx

Hello!..  Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz

Image Alt

Sosyal Medyada Neden Yer Almalıyız?

s

Sosyal Medyada Neden Yer Almalıyız?

Markalar için sosyal medya günden güne giderek önemini arttıran bir kavram. Artık ihtiyaç değil tüm markalar için gereklilik haline gelmiştir. Çünkü artık insanlar sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor . Sizinle etkileşime geçiyor. İnsanlar artık markalar ve ürünler hakkındaki yorumlarını, tavsiyelerini, şikayetlerini, teşekkürlerini sosyal medya üzerinden dile getiriyor ve fikir alışverişinde bulunuyorlar. Eğer işlerinizi ve müşterilerinizi zaman içerisinde rakiplerinize kaptırmak istemiyorsanız, günceli yakalamak ve marka gücünüzü arttırmak istiyorsanız sosyal medyada yerinizi almalısınız.

Küçük, orta, büyük gibi bir ayrım olmaksızın tüm markaların sosyal medyayı kullanmaktaki amacı; hedef kitlesi ile birebir bir iletişim yaparak marka bilinirliğini arttırmak, tüketici davranışlarını incelemek, daha fazla kişiye dokunmak, ürün satışlarını dolaylı yoldan arttırmak, yapılan olumlu ve olumsuz yorumlara karşılık vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Sosyal Medya Yönetimi artık ihtiyaç değil, gerekliliktir.

Sosyal medyanın en büyük faydalarından birisi tepkileri anlık olarak ölçebilmeniz. Yani etkileşim. Daha önce aynı araştırma için binlerce dolar harcamanız gerekirken, şu an bunu çok daha az maliyetle yapabilirsiniz.
• Sosyal medya ve bloglar, Türkiye’de aktif internet kullanıcılarının yaklaşık %63’sine ulaşıyor. (51 milyona yakın)
• Çevrimiçi tüketicilerin %43’ü sosyal medya hayranları veya takipçilerinden oluşuyor.
• Facebook kullanıcılarının %20’si reklamlardan ve orada gördükleri yorumlardan dolayı bir şey satın alıyor.
• Twitter kullanıcılarının %67’sinin, takip ettikleri markaları satın alma olasılığı daha yüksek oluyor.
• B2B işletmeleri LinkedIn kullanarak, müşteri ediniminde %61 başarı oranı ile karşılaşıyor.

Post a Comment