fbpx

Hello!..  Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz

Image Alt

Potansiyel Müşteri Formu Nedir Ne İşe Yarar?

Potansiyel Müşteri Formu Nedir Ne İşe Yarar?

Dijital ortamdaki rekabetin giderek artmasıyla dijital pazarlama stratejilerinin önemi de doğru orantıda artıyor. Potansiyel müşteri bulma reklamları, firmanızın amacına göre dijital reklam stratejilerinde önemli bir yerde olabilir. 

Potansiyel müşteri bulma reklamlarında eylem olarak müşteriden form doldurması istenir. Projenizle ve hizmetinizle ilgilenen potansiyeli yüksek kişiler formu doldurduktan sonra gönderdikleri iletişim bilgileriyle, potansiyel müşterinizle iletişime geçip hizmetinizi anlatabilir, satış yapabilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. Teknik ve kreatif yönden düzgün oluşturulmayan reklamlar hiç form gelmemesine ya da çok fazla ve gereksiz, ilgisiz form gelmesine neden olabilir. Bu iki durum da reklam harcamanızın boşa gittiğini gösterir.

Örneğin bir konut projesi için potansiyel müşteriler bulmaya çalışıyorsanız bu reklam sizin için uygundur. Bu reklamla birlikte öncesinde ve sonrasında da birbirini destekleyen reklamlarla birlikte en doğru hedef kitleye en doğru reklamlar gösterilebilir.

Potansiyel müşteri bulma reklamları diğer reklamlara göre daha pahalı bir reklamdır. Bütçenizin durumuna göre kurgulanabilecek reklamlarla öncesinde veya sonrasında birbirini destekleyen reklamlara potansiyel müşteri sayınız arttırılabilir. Bu sayede bütçe daha doğru ve planlı kullanılarak olabilecek en iyi sonuç başına ücretlerle reklam yapılabilir.

Sosyal Medya Yönetimi ihtiyaç değil, gerekliliktir.

Post a Comment